Lihtenştayn Konsoloslukları

Lihtenştayn Konsoloslukları

Lihtenştayn Konsolosluğu Görev Bölgesi

Lihtenştayn Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Lihtenştayn Vizesi ve Lihtenştayn Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.


Lihtenştayn Fahri Konsolosluğu İstanbul Tatil Günleri

Lihtenştayn Konsoloslukları, Lihtenştayn Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan tarih aralıklarında ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatilleri süresince konsolosluk hizmetlerine ara vermektedir. Lihtenştayn vize işlemleri ve Lihtenştayn Konsolosluklarında gerçekleştirilecek işlemleriniz için bu tarih aralıklarınızı göz önünde bulundurmalısınız.


Lihtenştayn Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Lihtenştayn Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.


Lihtenştayn Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Lihtenştayn Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.


Lihtenştayn Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Lihtenştayn Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Lihtenştayn Vizesi ve noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Lihtenştayn Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

Schengen Bölgesi'ne dahil olan Lihtenştayn diğer ülkelerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sınırda vize alma imkanını tanımamaktadır. Türkiye'de Lihtenştayn konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle, Lihtenştayn'a seyahat edecek kişilerin, ikamet ettikleri ülkedeki İsviçre temsilciliğinden Schengen vizesi almaları gerekmektedir.